Prandelli

Instalacje, ogrzewanie podłogowe, rury wielowarstwowe

Prandelli to włoski producent systemów instalacyjnych. Wyłącznym dystrybutorem produktów na rynek polski jest istniejąca od 1992 roku spółka Prandelli Polska z siedzibą w Gdańsku.
Wszystkie systemy produkowane są we Włoszech i przeznaczone przede wszystkim do instalacji wodociągowych (wewnętrznych), grzewczych, sprężonego powietrza i in.
Najwyższą jakość produktów potwierdza certyfikat ISO 9001:2000.
Coprax to system, który jako pierwszy pojawił się w ofercie producenta. Jest to system polipropylenowych (PP-R) rur i złączek łączonych metodą zgrzewania. Przeznaczony dla instalacji wody użytkowej (ciepłej i zimnej), c.o., sprężonego powietrza, wentylacji i klimatyzacji, instalacji przemysłowych, basenowych i okrętowych.
Multyrama to system rur wielowarstwowych (PEX/AL./PEX) i złączek zaprasowywanych i skręcanych. Nadaje się do budowania systemów instalacji, których nie można stworzyć z systemu Coprax, np.: systemu ogrzewania podłogowego czy transportu wody pitnej. Elementy Multyrama łączą zalety tworzywa sztucznego i metalu.
Thermorama to system ogrzewania podłogowego z elektronicznym systemem sterowania. Głównymi zaletami takiego rozwiązania jest najwyższy w porównaniu do innych technik grzewczych komfort cieplny, estetyczny wygląd i ekonomiczna eksploatacja (można wykorzystać alternatywne źródła energii). W skład systemu wchodzą rury z polietylenu sieciowego, centralka dystrybucyjna z akcesoriami, zespól regulacji termicznej, panele i obwodowa taśma izolacyjna oraz plastyfikator do betonu.
Ostatni gotowy system instalacyjny to Tuborama – rury i złączki z polietylenu sieciowego. System odporny na korozję, o niskiej przewodności cieplnej, niskich stratach ciśnienia, niehałaśliwy, higieniczny, niezawodny i łatwy w instalacji.
Uzupełnieniem oferty Prandelli są złączki żeliwne (czarne i ocynkowane) oraz skręcane złączki do rur PE (średnice 20-110mm).

Producent objął wszystkie swoje systemy 10-letnią gwarancją.