Famas

Elastyczne przyłącza gazowe, elastyczne przyłącza wodne, przyłącza solarne

W ciągu 50 lat istnienia na polskim rynku firma Famas osiągnęła status największego polskiego producenta przyłączy do urządzeń gazowych. Wraz z rozwojem firmy jej oferta stopniowo poszerzała się i w tej chwil oferowane przez nią produkty znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach między innymi w przemyśle telekomunikacyjnym, elektrotechnicznym, samochodowym oraz chemicznym. W trosce o jakość wyrobów w 2005 roku firma Famas wprowadziła system zarządzania jakością zgodny z certyfikatem ISO-9001, posiada ona także aprobaty techniczne Instytutu Nafty i Gazu oraz potwierdzenie że spełniają one wymogi normy europejskiej – EN PN 14:800.
Elastyczne przyłącza wodne i gazowe stalowe Famas znajdują zastosowanie w instalacjach rozprowadzających wodę i gaz. Instalacje te, oparte na systemie  rur stalowych falistych służą do przesyłu wody pitnej, gazów grzewczych oraz mediów w instalacjach  chłodzących i grzewczych. Elastyczne przyłącza wodne mają` zastosowanie do podłączenia  kranów i odbiorników wody, wymienników ciepła i elementów grzejnych, urządzeń solarnych oraz urządzeń gazowych.
Z uwagi na swoją dużą elastyczność (możliwość swobodnego ręcznego kształtowania) przyłącza znacznie usprawniają technologię montażu w miejscach trudno dostępnych obniżając koszta robocizny. Inną ważna zaletą przyłączy jest kompensacja drgań i niwelacja nie zamierzonych przemieszczeń urządzeń podłączanych.
Elastyczne węże Famas  (przewody) – przyłącza wodne i przyłącza gazowe – są często wykorzystywane w gospodarstwach domowych zastępując sztywne i mniej bezpieczne starego typu. Elastyczne węże wodne i gazowe są bardzo wygodne w montażu i użytkowaniu. Zewnętrzny metalowy oplot ochronny ze stali nierdzewnej zapewnia najwyższe bezpieczeństwo użytkowania. Chroni on przed uszkodzeniami mechanicznymi stalową rurę wewnętrzną przyłącza gazowego wykonaną ze stali kwasoodpornej austenitycznej, karbowanej.
Przyłącza solarne Famas są nowoczesny rozwiązaniem, skracającym bardzo czas montażu instalacji solarnej. Eliminują konieczność lutowania instalacji solarnej i niwelują do zera naprężenia powstające w instalacji oraz zapobiegają przenoszeniu ewentualnych drgań i wibracji powstających w układzie solarnym.

 W swojej ofercie firma Famas posiada:

• Elastyczne przyłącza gazowe (przyłącza SUPER EURO FPGS oraz przyłącza PBR do butli propan-butan)
• Elastyczne węże metalowe do wody i elastyczne węże metalowe do gazu (przyłącza wodne FPW, węże metalowe Typ PS).
• Przyłącza solarne (węże solarne, zestawy solarne-dwururki oraz akcesoria takie jak uszczelki, pierścienie itp.).
• Kompensatory metalowe (kompensatory metalowe osiowe i boczne, kompensatory metalowe kątowe, kompensatory metalowe uniwersalne, tłumiki drgań oraz kompensatory metalowe niskociśnieniowe)
• Przyłącza przemysłowe (węże przemysłowe typ NO-N, węże przemysłowe typy NO-NO, NO-NOkt oraz SRP-N,

• Węże przemysłowe typ SRP-SRP, węże przemysłowe typy N-N, KS-KO, CH a także typ PS),