Viega

Technika sanitarna, Instalacje grzewcze Viega. – ABAKUS Olsztyn

Viega powstała ponad 100 lat temu jako niemiecka firma rodzinna, obecnie jest przedsiębiorstwem międzynarodowym. Posiada 6 zakładów produkcyjnych, zatrudnia łącznie blisko 3.000 osób i znajduje odbiorców na całym świecie.
Tym, co stanowi o sukcesie marki Viega i pozwoliło jej osiągnąć status firmy z czołówki światowych producentów systemów instalacyjnych jest najwyższa jakość produktów, sprawdzony serwis oraz wyjątkowo bliski kontakt z klientem. Viega to również innowacyjne rozwiązania technologiczne, dlatego firma chętnie i konsekwentnie inwestuje w pracę swoich centrów badawczych i rozwojowych.
Jednym z najbardziej znanych i rozpowszechnionych rozwiązań zaproponowanych przez firmę Viega jest technika łączenia rur polegająca na ich zaprasowywaniu (zamiast standardowego lutowania). Podstawowymi zaletami jest maksymalizacja bezpieczeństwa i szczelności instalacji oraz szybki i łatwy montaż.
Oferta firmy podzielona została na trzy duże grupy: systemy instalacyjne, systemy zabudowy podtynkowej i systemy odprowadzania wody.
Systemy instalacyjne dostępne w różnych wersjach, w zależności od przeznaczenia (instalacje sanitarne, grzewcze, grzejnikowe, przemysłowe, wodne, wody użytkowej). Są to systemy zaprasowywanych połączeń z rurami miedzianymi, ze stali szlachetnej lub ocynkowanymi rurami stalowymi.
W tej grupie produktowej także systemowe urządzenia zaciskowe do systemów zaprasowywanych, złączki gwintowane z brązu, złączki do lutowania. Do wyboru również kilkanaście systemów ogrzewania podłogowego Fonterra (do ogrzewania i klimatyzowania powierzchni).
Wśród systemów zabudowy podtynkowej: Viega Eco Plus – system podtynkowy do kompletnego wyposażenia (dla WC, zlewów, umywalek, pisuarów i bidetów), system Viega Mono – do zabudowy podtynkowej na mokro. W ofercie także płytki uruchamiające spłukiwanie do WC i pisuarów ( w tym płytki elektryczne spłukujące).
W grupie produktów tworzących systemy odprowadzania wody: odpływy do wanien, brodzików, zlewozmywaków, zlewów, umywalek, bidetów, i pisuarów. Ponadto odwodnienie podłogowe Advantix, zasuwy zwrotne i części zamienne.
Viega Visign to linia produktów do łazienki, o wyjątkowej stylistyce i funkcjonalności. W ofercie Visign: Viega Advantix Vario (odpływ liniowy na wymiar), odpływy i zawory odpływowe, estetyczne, eleganckie syfony, których nie trzeba chować pod szafkami bo same w sobie są ozdobą łazienki, prysznicowe rynny odpływowe, kratki i odpływy narożne oraz niebanalne płytki spłukujące (Visign for More, Visign for Life i Visign for Style).