Ferroli

Urządzenia grzewcze

Firma mająca długa tradycję rozpoczęła swoją działalność w latach 50 XX w. miasteczku niedaleko Werony. Początkowo była to jedynie obróbka rzemieślnicza miedzi i żelaza. Później, wraz z rozwojem przemysłowym Ferroli produkuje swój pierwszy kocioł gazowy i wygrywa przetargi na dostawy kotłów do okolicznych miejscowości. W latach 60 firma rozpoczyna handel międzynarodowy nawiązując współpracę z firmami z Holandii, Hiszpanii, Francji. Spotykając się z coraz większą konkurencją Ferroli inwestuje w nowoczesne rozwiązania takie jak, zaawansowana elektronika w kotłach wiszących. Firma cały czas prężnie się rozrasta. W latach 90 przekształca się w grupę kapitałową i jest coraz częściej doceniana i nagradzana na rynkach europejskich. Przedsiębiorstwo odpowiadając na potrzeby na ryku wzmacnia gamę produktów tak, że w roku 2000 w zakresie produkcyjnym znajdują się zarówno kotły wiszące jak i ogromne kotły parowe wykorzystywane w przemyśle.
Oddział Ferroli w Polsce powstał w roku 1997 i od początku oferuje usługi sprzedażowe, serwisowe oraz doradcze. Działalność firmy w Polsce opiera sie na sieci autoryzowanych partnerów. Jest to wyselekcjonowana grupa firm zajmujących sie dystrybucją nowoczesnych urządzeń grzewczych.

Sieć serwisowa obejmuje teren całego kraju i służy klientom na każdym etapie eksploatacji produktu. W Polsce znajduje się 6 obszarów przedstawicielskich wraz z magazynem części zamiennych wszystkich produktów firmy Ferroli. Pomoc techniczna udzielana klientom firmy zapewnia wykwalifikowaną i bezpłatną poradę.
Asortyment tej firmy to przede wszystkim urządzenia grzewcze stosowane w technice domowej, komercyjnej, przemysłowej. Dodatkowo firma jest producentem i dystrybutorem pomp ciepła, systemów zdalnego nadzoru urządzeń grzewczych, a także akcesoriów do tych urządzeń.