Heiztechnik

Heiztechnik to przedsiębiorstwo produkujące kotły grzewcze na paliwa stałe a także producent kompleksowych kotłowni kontenerowych i asortymentu urządzeń grzewczych. Firma jest oryginalnym producentem kotłów GreenLine serii grzewczej zaprojektowanej z dbałością o ochronę środowiska i wysokiej efektywności energetycznej. Produkty firmy spełniają także wymagania normy ECOdesign. W technologii produkcyjnej zastosowano autonomiczne sterowniki, które kierują procesem spalania i dystrybucji ciepła. Moc urządzeń grzewczych firmy Heiztechnik mieści się w skali od 7 kW do 7 mW.
W bazie produktów firmy znajdują się między innymi kotły na drewno, na biomasę, kotły z podajnikiem, kotły pelletowe, a także kotły o dużej mocy umożliwiające załadunek większej ilości paliwa.

Firma prezentuje swoje produkty na targach w Polsce i targach międzynarodowych. W 2016 roku pojawiła się miedzy innymi na ragach Ventil w Poznaniu i targach w Kijowie. Heiztechnik posiada szeroko rozwiniętą sieć dystrybutorów w każdym z większych miast w Polsce oraz w mniejszych miastach szczególnie w województwie Warmińsko-Mazurskim, Mazowieckim oraz w Małopolsce.