Instal-Projekt

Instal-Projekt to rodzinna firma z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w branży sanitarno-grzewczej. Produkcję opiera o nowoczesne technologie i materiały najwyższej jakości, dbając aby była ona możliwie nieszkodliwa dla środowiska. W firmie wdrożony jest system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001. Innowacyjne pomysły projektantów Instal-Projekt zostały docenione i odznaczone 56-ma nagrodami i wyróżnieniami. Firma eksportuje swoje produkty na 4 kontynenty, szczycąc się prawie pięcioma milionami zadowolonych klientów.
Oferta grzejników Instal-Projekt podzielona jest na 5 grup cenowych. Najtańsza grupa Light to dwa proste grzejniki drabinkowe, dostępne wyłącznie w kolorze białym. W grupie ekonomicznej już większy wybór, m.in. grzejnik asymetryczny Astro lub cechujący się bardzo dobrym stosunkiem mocy do wielkości Standard 3D. Wśród grzejników Trendy uwagę przykuwa innowacyjny grzejnik nadwannowy z powłoką cynkową (Stick Level).
W grupie Elegante nie ma już grzejników o standardowej, drabinkowej konstrukcji. System obiegu wody w tych grzejnikach to innowacyjne i opatentowane rozwiązanie projektantów Instal-Projekt. W tej grupie m.in. grzejnik Indivi o płaskiej, szklanej konstrukcji (grzejnik dostępny też z lustrzanym ekranem) oraz Inventio (otrzymał wyróżnienie „Dobry Design 2012”) z opcją zadrukowanego ekranu. W grupie Modulus (elastycznej) zarówno nowoczesne grzejniki żeberkowe, grzejnik dzięki swojemu kształtowi możliwy do zamontowania w rogu pomieszczenia (Roti), grzejniki płaskie i inne ciekawe rozwiązania.
Firma proponuje również duży wybór grzejników i suszarek elektrycznych oraz grzałki (z opcją płynnej regulacji temperatury, sygnalizacji awarii, sygnalizacji stanu pracy, trybem przecizamarzaniowym).
Instal-Projekt to też producent akcesoriów grzejnikowych, w ofercie ma m.in.: ekrany grzejnikowe, zawory i głowice grzejnikowe, a również półki i wieszaki do zamontowania z grzejnikami.
Dla wszystkich grzejników  (poza dwoma najtańszymi propozycjami z grupy light) możliwość wyboru koloru z palety (dla różnych grup cenowych różna dopłata za tę opcję). Mamy do wyboru 37 kolorów z czterech grup: szarości i srebra, beże i brązy, black&white, oraz „fashion colours” – barwy wyraziste i odważne (róż, fiolet, żółć, zieleń, czerwień i in.).