Junkers

Kotły gazowe, pompy ciepła, podgrzewacze wody

Junkers to firma z ponad 100-letnim doświadczeniem w produkcji urządzeń grzewczych. W Polsce obecny od 1993 roku jako dział branżowy firmy Bosch. Główne zalety tej marki to jakość, niezawodność i zaawansowane technologie. Sukces urządzeń Junkers opiera się na dopasowaniu do potrzeb klientów i nadążaniu za zmianami na rynku. W odpowiedzi na coraz częściej poruszany w kontekście ogrzewania temat nieodnawialnych źródeł energii i potrzeby ich oszczędzania –Junkers oferuje swoim klientom także rozwiązania energooszczędne.
Gazowe podgrzewacze wody Junkers (piecyki kąpielowe) to flagowe produkty marki, cieszące się ogromnym uznaniem ze względu na ich:  bezpieczeństwo, niezawodność,  wysoką wydajność i funkcjonalność. W ofercie: przepływowe podgrzewacze wody (zasilane z baterii, z płomykiem dyżurnym, z zamknięta komorą spalania, z pilotem), pojemnościowe podgrzewacze wody oraz przepływowe podgrzewacze wody dużej mocy, do zastosowań komercyjnych (model Celsius Pur i Celsius Star).
W kategorii konwencjonalnych kotłów gazowych producent oferuje pięć linii produktów: Ceraclass (wiszące kotły o małych gabarytach i ekonomicznej cenie), Ceraclass Excellence (komfortowe kotły charakteryzujące się cichą pracą), Supraline, Suprastar i Supramax (stojące kotły żeliwne o różnych mocach).
Kotły kondensacyjne są rozwiązaniami o wyższej sprawności a co za tym idzie niosą za sobą większe oszczędności niż kotły konwencjonalne. Dostępne modele kotłów kondensacyjnych Cerapur: Smart, Comfort, Acu, Acu Smart, Modul, Modul solar, Cerapurmaxx-2, oraz 2 typy Suprapur (65-98kW i 120-280kW).
W ofercie Junkers także: zasobniki c.w.u. współpracujące z kotłami jednofunkcyjnymi (spory wybór modeli o różnych gabarytach i pojemnościach), regulatory sterujące pracą kotła (pokojowe i pogodowe), przewody powietrzno-spalinowe (przewody kominowe – kominy) sztywne i elastyczne (doprowadzające świeże powietrze do urządzeń grzewczych i odprowadzające spaliny na zewnątrz budynku).
Supraeco SWI i SWO to powietrzne pompy ciepła, przeznaczone do ekologicznego i ekonomicznego ogrzewania domu i przygotowywania c.w.u.

Na swoje urządzenia grzewcze Junkers udziela 2-letniej gwarancji.