Kospel

Kolektory słoneczne, kotły, zasobnik c.w.u. …

Firma Kospel została założona w 1990 roku i obecnie należy do czołówki europejskich producentów podgrzewaczy wody i elektrycznych kotłów c.o. Posiada 3 nowoczesne zakłady produkcyjne w których zatrudnia około 400 pracowników, jej wyroby znane są w większości krajów europejskich, oraz na rynkach Afryki i Azji.
Sukces firmy jest zbudowany na polskim kapitale, zaangażowaniu polskich inżynierów i specjalistów, był możliwy ponieważ firma stawia przede wszystkim na zadowolenia klienta, a  w procesie produkcyjnym na najnowsze technologie, innowacyjne rozwiązania i utrzymanie najwyższej jakości produktu.

Pierwsza grupa produktów to przepływowe podgrzewacze wody:  w danym modelu typy o różnej mocy, modele umywalkowe i prysznicowe, do montażu podumywalkowego, jedno- i trójfazowe, podgrzewacze hydrauliczne i elektroniczne, z panelem dotykowym, oraz modele o szczególnie dużej mocy. W akcesoriach: baterie, perlatory, przełączniki i wylewki.

W kategorii pojemnościowych podgrzewaczy wody 2 modele: POC Luna Inox ze zbiornikiem ze stali nierdzewnej o pojemności 5l i regulacji temperatury 23- 70°C oraz OSV Slim o zmniejszonej w stosunku do tradycyjnych bojlerów średnicy (36cm), dzięki czemu można go zastosować w małych pomieszczeniach, pojemność 20-80l.
W akcesoriach głównie anody magnezowe i wylewki.

WZ Termo Hit to poziomy zasobnik c.w.u. (umożliwia podłączenie do zewnętrznego wymiennika ciepła, pojemności 80-140l, cechuje się świetną izolacją, wyposażony we wskaźnik temperatury i rozpraszacz wody). SE i CES Termo Max to pionowe zasobniki o pojemnościach 140-400l.

Kospel oferuje też sporo modeli wymienników c.w.u: WB Termo Hit z wężownica i podłączeniem do podkowy, WW Termo Hit z podwójną wężownicą, WP i WPZ Termo Hit – wymienniki dwupłaszczyznowe, WPW – model dwupłaszczyznowy z wężownicą, oraz wymienniki stojące SW i SWZ Termo Max z wężownicą spiralną oraz SB i SBZ z dwiema wężownicami.
W ofercie także zbiorniki buforowe SV i SVW oraz szereg akcesoriów do wymienników c.w.u – głównie anody magnezowe i grzałki.

W kategorii systemów solarnych Kospel proponuje rozwiązania: kolektory słoneczne płaskie wykonane z miedzi i aluminium, cechujące się szybkim i pewnym montażem, gotowe zestawy solarne (kolektor, wymiennik, sterownik solarny, grupa pompowa, naczynie zbiorcze, system przyłączy, maskownice), wymienniki solarne i akcesoria  – zestawy montażowe do kolektorów.

W kategorii elektrycznych kotłów c.o.: EKCO.L – wersja podstawowa, EKCO.M – wersja ze sterowaniem pogodowym, EKCO.T i EKCTO.TM – kotły o dużej mocy. W każdej wersji różne modele kotłów, w ofercie też centrala sterująca i akcesoria takie jak czujnik temperatury, filtr magnetyczny, sterownik temperatury i in

Uzupełnieniem oferty są magnetyzery MEGAMAX, DIMA I XCAL zapobiegające osadzaniu się kamienia kotłowe i oczyszczające instalację wodną.