Monter

Firma Monter – producent kotłów Witek z siedzibą w Rybnie świadczy usługi w zakresie produkcji, sprzedaży i serwisowania kotłów wodnych do instalacji CO. Urządzenia grzewcze proponowane przez to przedsiębiorstwo mają swoje zastosowanie nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w sklepach i innych budynkach użytkowych.

Producent wykonuje kotły z 5 milimetrowej spawanej blachy. Kotły Witek z dolnym kotłem spalania, na paliwo stałe takie jak węgiel, drewno czy trociny, mają klapki pozwalające regulować dynamikę spalania oraz ruszt wodny poprawiający sprawność energetyczną.

Dodatkowo, w celu regulacji temperatury wody istnieje możliwość montażu mechanicznego lub mikroprocesorowego regulatora.

Zamontowane w drzwiczkach kotłów szczeliwo szklane, które jest odporne na wysokie temperatury, zapewnia ich szczelność i wydajne spalanie.

Producent kotłów Witek zaręcza, że jednorazowy zasyp pozwala na utrzymanie pracy kotła od 6 do 12 godzin.
W tego typu piecach szczególnie poleca się wykorzystywanie węgla kamiennego.

Obecnie w asortymencie znajdują się kotły centralnego ogrzewania z przednim zasypem, piecokuchnie, oraz piece z górnym zasypem. Produkty te mogą ogrzewać budynki o wielkości nawet 220m2 osiągając moc cieplną 31 kW.