Purmo

Grzejniki: łazienkowe, elektryczne, dekoracyjne

Purmo to sztandarowa marka Rettig ICC Group – największego światowego producenta grzejników, a jej historia sięga roku 1952. Jest liderem na polskim i innych europejskich rynkach grzewczych. Marka pochodzi z Finlandii i na ten rynek początkowo była nastawiona. Obecnie ma fabryki w Finlandii i Polsce, i punkty sprzedaży w ok. 20 innych państwach.
Koncern Retting ICC Group posiada certyfikat potwierdzający najwyższą jakość produktów ISO 9001 oraz tzw. ekologiczny, będący uznaniem prośrodowiskowej polityki firmy.

W Polsce nazwa Purmo szybko stała się określeniem grzejnika płytowego, obecnie ok. 50% tych urządzeń sprzedawanych w Polsce ma logo marki Purmo. W tej kategorii: Purmo Compact – stalowe grzejniki płytowe z bocznym podłączeniem do instalacji, Ventil – z podłączeniem dolnym, Vertical – grzejnik pionowy, Plan – z idealnie gładkim wykończeniem płyty czołowej, Ramo – z gładkim wykończeniem z lekkimi tłoczeniami, Hygiene – bez elementów konwekcyjnych i osłon (do miejsc o podwyższonych wymaganiach higienicznych) oraz Purmo Air – zestaw składający się z grzejnika i systemu wentylacyjnego. Dostępne również modele grzejników płytowych o wysokości 20cm (przyłączenie dolne lub boczne).

Kolejną grupą produktową są grzejniki kolumnowe Purmo Delta – łączące nowoczesną technologię i piękny design. W tej linii m.in. Column Bench – połączenie mebla do siedzenia i grzejnika czy Delta Bar – grzejnik wyposażony w elegancki i funkcjonalny blat.

Grzejniki łazienkowe Purmo to grupa aż 15 modeli grzejników rurkowych o zróżnicowanej mocy cieplnej, wymiarach i kształcie. Dzięki swojej konstrukcji nie tylko grzeją, ale i umożliwiają suszenie np. ręczników. W tej grupie zarówno grzejniki proste, klasyczne (np. Santorini, Java, Ratea) jak i ozdobne o awangardowych kształtach (np. Anafi, Sardinia, Mauritius).

Grzejniki konwektorowe Aura to rozwiązania przeznaczone przede wszystkim do pomieszczeń o dużym przeszkleniu. Do wyboru 5 modeli o zróżnicowanych wymiarach do montażu na podłodze lub ścianie.

Pionowe grzejniki dekoracyjne pozwalają dobrze wykorzystać małe i wąskiej powierzchnie, cechują się minimalistycznym wzornictwem. Dostępne również modele w wersji wykończenia „inox”.

Grzejniki dekoracyjne poziome Purmo charakteryzuje również minimalistyczny design, z płaską lub delikatnie profilowaną płytą czołową.

Podstawowymi zaletami grzejników elektrycznych jest ich wysokie bezpieczeństwo, zdrowe ogrzewanie, łatwa regulacja i cicha praca. W ofercie modele: grzejniki stalowe płytowe (Menai), grzejniki granitowe (Likoma), suszarki elektryczne (Amirante E i Cosmoledo E).

Grzejniki kanałowe Purmo dostępne w wersjach bez wentylatora, z wentylatorem i ze wzmocnionym wentylatorem, w różnych wymiarach (istnieje możliwość zamówienia wymiaru nietypowego). Wyposażone w kratkę aluminiową, drewnianą lub ze stali nierdzewnej.

Uzupełnieniem oferty są systemy ogrzewania podłogowego Purmo. W ofercie różniące się montażem systemy wodne i system suchy.

Producent objął swoje grzejniki aż 10-letnią gwarancją.