wolf

Firma Wolf, będąca początkowo producentem urządzeń do osuszania chmielu już w latach 70 modyfikuje swoją działalność ukierunkowując się w stronę produkowania urządzeń klimatyzacyjnych. W latach 90 zasłynęła w Niemczech, jako jeden z trzech głównych producentów oraz dostawców kotłów gazowych i olejowych. Ciągle rozszerzając swoją działalność pod koniec lat 90 wprowadza w swojej ofercie także kotły kondensacyjne. Udoskonalając produkcje angażuje w nią nowe rozwiązania technologiczne, takie jak pompy ciepła o nowym typoszeregu czy kompaktowe urządzenia wentylacyjne.
Wolf stale poszerza swoją działalność – w roku 2015 firma przejęła chorwacką firmę PRO-KLIMA produkującą urządzenia używane do systemów klimatyzacji oraz wentylacji.
Instalacje grzewcze, wentylacyjne, klimatyzacyjne oraz solarne proponowane przez Wolf zostały wykorzystane w wielu obiektach na całym świecie, między innymi: Centrum Porsche w Dortmundzie, Stadionie Bernabéu w Madrycie, Europejskim Obserwatorium Południowym ESO w Chile, Porcie Lotniczym Okęcie w Warszawie, Muzeum Narodowym w Atenach i wielu innych.
Firma prowadzi szkolenia dotyczące serwisowania sprzedawanych produktów i posiada serwisy w każdym z województw.

W swojej ofercie firma Wolf proponuje produkty zarówno dla inwestorów prywatnych jak i klientów przemysłowych, handlu oraz instytucji. Jednym z nowoczesnych zastosowań, których jest producentem, są pompy powietrzno-wodne oraz solankowo wodne, które w ekologiczny sposób wykorzystują za pomocą kolektorów gruntowych ciepło pochodzące z gruntu.
W gamie produktów dla klientów indywidualnych znajdują się rozwiązania technik grzewczych, solarnych, wentylacji, technik regulacyjnych instalacji, zasobników i buforów systemów podgrzewania wody. Nabywcom wykorzystującym produkty firmy Wolf dla przemysłu czy zastosowań na większą skalę proponowane są urządzenia z zakresu instalacji wentylacyjnych, klimatyzacji, technik grzewczych, a także bloki energetyczne BHKW służące do samodzielnej produkcji ciepła i energii.