Winkiel

Odwodnienia liniowe, kratki ściekowe, stelaże podtynkowe …

Winkiel Design to polski producent odpływów i odwodnień liniowych, stelaży podtynkowych do mocowania urządzeń sanitarnych. Jego asortyment to baza produktów pozwalających na kompleksowe wykończenie nowoczesnego rozwiązania łazienkowego jakim jest prysznic bezbrodzikowy. Produkty te łączą w sobie solidność wykonania, najwyższą jakość i elegancki wygląd.

Podstawowy asortyment producenta zawiera produkty z dwóch grup: odwodnienia liniowe i ruszty do tych odwodnień.

Odwodnienia liniowe proponowane przez Winkiel Design produkowane są w trzech głębokościach, które należy dopasować do grubości podłogi: odwodnienia standardowe, płaskie i superpłaskie.

Odwodnienia wykonane są ze stali nierdzewnej, od zeszłego roku dostępne w wykończeniu polerowanym (błyszczącym).

Poszczególne modele różnią się długością oraz przepustowością odpływu, a łączy je możliwość regulacji rusztu w pionie i poziomie (dostępnych jest kilka modeli ekonomicznych, pozbawionych tej funkcji).

W skład pełnego kompletu odwodnienia liniowego wchodzi: rynna odwodnieniowa, nóżki poziomujące, kołnierz uszczelniający, taśma do przyklejenia kołnierza, ramka ozdobna i elementy do wypoziomowania ramki, syfon i klucz do przykręcenia syfonu.

W ofercie także szeroki wybór rusztów do odwodnień liniowych, czyli zewnętrznych, widocznych elementów odwodnień. Wykonane ze stali nierdzewnej (także z opcją polerowania), w rozmiarach dopasowanych do rozmiarów rynien odwodnieniowych, w bogatej gamie wzorów. W ofercie także ruszt do wyklejenia płytkami czy kamieniem.

Uzupełnieniem oferty producenta są odwodnienia punktowe i ruszty do odwodnień punktowych (kratki łazienkowe, kratki ściekowe). Również wykonane ze stali nierdzewnej i dostępne w wielu wymiarach i wzorach.

Firma Winkiel produkuje też stelaże podtynkowe do mocowania urządzeń sanitarnych (umywalek, bidetów, pisuarów) oraz spłuczki podtynkowe do podwieszanych misek wc.