Caleffi

Zawory termostatyczne, głowice termostatyczne, zawory bezpieczeństwa

Grupa Caleffi została założona we Włoszech w roku 1961 i początkowo specjalizowała się w produkcji miedzianych i metalowych części do zaworów. Dzięki doskonałym wynikom sprzedaży, firma rozwinęła się szybko a jej oferta została poszerzona o armaturę do instalacji grzewczych oraz wodnych. Już w latach 80-tych firma Caleffi wprowadziła własny system kontroli jakości co sprawiło że bardzo szybko uzyskała certyfikat UNI EN ISO 9001. W chwili obecnej Grupa Caleffizatrudnia ponad 1000 osób a jej oddziały znajdują się w  ponad 50 krajach Europy, Ameryki, Azji oraz Australii. Podstawą jej działania jest troska o klienta, środowisko naturalne oraz zapewnienie dobrych warunków pracy.

Oferta firmy Caleffi obejmuje szeroką gamę produktów :
1. Komponenty do systemów centralnego ogrzewania – membranowe zawory bezpieczeństwa, ciśnieniowe zawory bezpieczeństwa i temperaturowe zawory bezpieczeństwa, zawory kątowe, zawory odcinające, separatory hydrauliczne, separatory powietrza, części do kotłów C.O., przełączniki przepływu, urządzenia do pomiaru natężenia przepływu, termostaty, czujniki ciśnienia i temperatury, separatory osadów oraz wiele innych.
2. Urządzenia do separacji powietrza oraz urządzenia odpowietrzające – odpowietrzniki automatyczne MAXCAL, MINICAL (DISCALAIR, MINICAL), VALCAL oraz ROBOCAL, zawory odcinające (kurki odcinające), zawory do grzejników z automatycznym odpowietrznikiem – automatyczne zawory odpowietrzające do grzejników, odpowietrzniki ręczne do grzejników, separatory osadów (DIRTCAL), odpowietrzacze-separatory osadów (DISCALDIRT) i inne.
3. Zawory oraz akcesoria do grzejników (kaloryferów) – zawory grzejnikowe (zawory termostatyczne z możliwością ręcznej regulacji, zawory HIGH-STYLE, zawory zwrotne, zawory ręczne, zawory termostatyczne, zawory odcinające i zespoły przyłączeniowe), kalibratory do rur plastikowych, armatura itp.
4. Rozdzielacze, zawory strefowe, skrzynki – skrzynki do instalacji ścienne plastikowe lub stalowe, zawory kulowe do odpowietrzaczy, termoelektryczne zawory tłokowe, rozdzielacze z systemem pojedynczej lub podwójnej dystrybucji,  armatura i akcesoria do rozdzielaczy (złączki, wskaźniki temperatury, mierniki przepływu itp.).
5. Systemy kontroli do ogrzewania podłogowego – urządzenia do kontroli temperatury – termostaty, urządzenia regulujące, rozdzielacze do ogrzewania podłogowego oraz wiele innych.
W ofercie znajdują się także elementy do instalacji wodnej (zawory, termostaty, mieszacze itp.), urządzenia zapobiegające cofaniu płynu, automatyka do regulacji przepływu, złączki, regulatory, filtry i zawory do instalacji gazowej, naczynia zbiorcze oraz wiele innych.