Europrofil

Firma Europrofil, jako jedna z pierwszych w Polsce rozpoczęła produkcję używanych w budownictwie profili stalowych. W 1993 roku założyciel, Roman Postek, otworzył działalność we Wrocławiu głównie produkując stalowe profile do zabudowy suchej. Obecnie istnieją jeszcze dwa oddziały na Dolnym Śląsku, a firma zatrudnia ponad 60 pracowników. Rozbudowywany wachlarz produktów wzbogacił się o narożniki, listwy, produkty wentylacyjne. Obecnie firma proponuje także szeroką gamę narożników PCV.
Wysoki poziom produktów firmy potwierdzają certyfikaty ISO 9001 i wyróżnienie w konkursie Gazele Biznesu oraz Authorized Economic Operator – zapewnienie o przestrzeganiu standardów bezpieczeństwa uznawany we wszystkich krajach Unii Europejskiej.


Europorofil na swojej stronie internetowej prezentuje wiele rekomendacji świadczących o dobrej współpracy zarówno krajowej jak i zagranicznej z firmami głównie z Czech i Litwy.
Aktualnie asortyment produkcyjny to,
profile ścienne, sufitowe, ościenne kapeluszowe, narożniki PCV i listwy podtynkowe oraz akcesoria umożliwiające montaż elementów takie jak śruby, kątowniki łączniki czy zawieszenia.