Georg Fischer
Zawory, elektrozawory, łączniki, obejmy, instalacje

Georg Fischer  to międzynarodowy koncern produkujący rozwiązania dla 3 sektorów: przemysłu, sieci zasilających oraz instalacji wewnętrznych. Dział zajmujący się instalacjami wewnętrznymi (GF Piping System) opracowuje i wytwarza systemy rurowe z różnych tworzyw do transportu wody, gazu i agresywnych mediów oraz jest wiodącym światowym dostawcą jeśli chodzi o ekologiczne systemy rurowe. Najwyższą jakość systemów gwarantuje certyfikat ISO 9001.

W ofercie: systemy zgrzewane z PP, PP-R, PVDF, PB (PROGEF, SYGEF, INSTAFLEX, Fuseal, Aquasystem), systemy preizolowane (COOL-FIT, iFIT, Sanipex), systemy klejące z PVC i ABS, systemy do instalacji wewnętrznych w budynkach (różne materiały i przeznaczenie) oraz systemy dwuścienne (CONTAIN IT PLUS, Fuseal).

Szeroka oferta zaworów GF obejmuje: zawory kulowe, zawory membranowe, zawory motylkowe, zawory zwrotne, zawory odpowietrzające, zawory upustowe, zawory regulacyjne, zawory kątowe, zawory elektromagnetyczne, elektrozawory, zawory z gniazdem kątowym, do systemów dystrybucyjnych i instalacji wewnętrznych w budynkach.

W ofercie połączeń mechanicznych: kształtki z różnych materiałów, przejściówki, złączki, obejmy i akcesoria.

Producent oferuje urządzenia do sterowania (sterowniki) pomiaru (przepływu, pH, temperatury, ciśnienia, konduktywności, mętności i in.) oraz uruchamiania przepływu w instalacjach.

Wśród systemów użytkowych Georg Fischer: rury PE, system rur i kształtek zgrzewanych elektrooporowo,  system rur i kształtek zgrzewanych doczołowo, kształtki mechaniczne kompresyjne, kształtki mechaniczne do naprawy i konserwacji, mechaniczne połączenia kołnierzowe, zawory do systemów dystrybucyjnych oraz maszyny i narzędzia.

Baza rur, złączek, urządzeń kontrolnych i pomiarowych oraz zaworów jest dostępna w bibliotece narzędzia do planowania – CAD.