Kotar

Ogrzewanie podłogowe – płyty styropianowe do ogrzewania podłogowego

Kotar to polski producent obecny w branży budowlanej od ponad 20 lat. Początkowo produkcja firmy skupiała się wyłącznie na płytach izolacyjnych do ogrzewania podłogowego, po czasie oferta została poszerzona o nowe produkty. Od 2005 roku firma należy do niemieckiej grupy skupiającej producentów i przetwórców styropianu, dzięki czemu jej produkty zostały dopuszczone do obrotu na terenie UE.
W 2010 Kotar uruchomił własną produkcję styropianu i obecnie posiada najnowocześniejszą wśród polskich producentów linię produkcyjną styropianu.

Płyty izolacyjne IZOROL (płyty styropianowe do ogrzewania podłogowego) – ich przeznaczeniem jest izolacja stropów pod ogrzewanie podłogowe wodne. Dostępne w formie mat o wymiarach 1x5m z pięciocentymetrową zakładką.
Dostępne rozwiązania: IZOROL PP – mata oklejona jednostronnie tkaniną z PP, do systemów wykorzystujących rury grzewcze, które wymagają mocnego zakotwienia w izolacji,
IZOROL L – oklejona jednostronnie laminatem folii PE oraz PP metalizowanej, stosowana w celu eliminacji niedociągnięć montażowych (pod względem grzewczym – jej szczeliny tworzą mostki cieplne).

W ofercie Kotar także klipsy montażowe z PP do mocowania rur, taśmy brzegowe ze spienionej pianki (do oddzielenia podłogi przy wykonywaniu podłóg pływających – funkcja dylatacji) – w wersjach z zakładką, z nacięciami, samoprzylepnej.

Dalej w katalogu produktów: folie izolacyjne IZOROL i IZOFOLIX do stosowania pod system rur ogrzewania podłogowego, różne modele płyt styropianowych do izolacji cieplnej dachów i podłóg, uchwyty i haki montażowe.