Miciński

Przydomowe oczyszczalnie ścieków, drenaż, szamba

Firma Miciński istnieje od roku 1985 (początkowo jako Zakład Wytwarzania Artykułów Tworzyw Sztucznych). Od początku materiałem wykorzystywanym w produkcji był laminat poliestrowo-szklany, tak też pozostało do dzisiaj. Początkowo produkcja skupiała się na nadkolach, samochodowych, później dołączyły zbiorniki do opryskiwaczy rolniczych, obudowy turbin wiatrowych (pierwszy towar eksportowy firmy), filtry wodne, szamba ekologiczne oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków.
Od 2006 firma istnieje pod obecną nazwą i jest znana z produkcji solidnych zbiorników szamb o najwyższej jakości i trwałości, co czyni je przyjaznym środowisku.

W katalogu producenta: zbiorniki bezodpływowe. Charakteryzuje je wytrzymała, 100% szczelna konstrukcja i stosunkowo mała waga. Przeznaczenie szamba ekologiczne: ścieki gospodarcze, gnojowica i ścieki domowe lub woda deszczowa. Niska waga pozwala na samodzielny montaż na działce. Pojemność 2.000-11.000 l.

Zbiorniki przepływowe (tzw. separatory) przeznaczone są na ścieki komunalne i pełnią funkcję osadnika gnilnego. Zbiornik przepływowe to 3 komory przedzielone separatorem i wyposażone w studzienki rewizyjno-wyciągowe (z pokrywą zabezpieczającą otwór). Wybór pojemności od 2.000 do 11.000 litrów.

Osadnik gnilny to także najważniejszy element przydomowych oczyszczalni ścieków. Może współdziałać z drenażem rozsączającym, z filtrem piaskowym lub złożem biologicznym.

Studzienka rozdzielająca umieszczona za separatorem rozdziela podczyszczone ścieki i kieruje do drenażu rozsączającego a następnie gruntu lub filtra piaskowego.

W ofercie producenta także studzienki kontrolno-pomiarowe do wodomierza, filtry wodne, turbiny wiatrowe, obudowy do wentylatorów.