MK Żary
Kominy jednościenne, kominy dwuścienne, kominy do kotłów kondensacyjnych – ABAKUS Olsztyn
MK Żary to polski producent wyznaczający standardy i wprowadzający innowacyjne rozwiązania w dziedzinie systemów odprowadzania spalin ze stali szlachetnej.
W parku maszynowym pracuje 350 maszyn wyposażonych w najnowsze technologie.
Firma posiada certyfikat potwierdzający najwyższą jakość ISO 9001 oraz środowiskowy ISO 14001, uzyskany za dbałość o środowisko w procesie produkcyjnym. Kominy MK Żary łączą w sobie najwyższą jakość i bezpieczeństwo.
Systemy kominowe jednościenne MKS wykorzystywane są jako wkładka do kominów murowanych lub element przyłączeniowy do kominów z izolacją. Pozwalają przystosować i zmodernizować starą kotłownię. Dostępne w wersji Standard – do kotłów spalających gaz i olej oraz wersji Premium – do kotłów spalających gaz, olej, drewno i pelet.
Wśród systemów jednościennych modele: MKKS – z uszczelkami (przeznaczony do kotłów kondensacyjnych i turbo), MKSZ – żaroodporny (do paliw stałych: drewno, pelet, eko-groszek i węgiel), MKSZI Invest – wersja żaroodporna w ekonomicznej cenie, MK Nero – system przyłączy (do kominków i piecy kominkowych, z czarnej stali), MK Flex – elastyczne rury stalowe (gaz, olej) lub aluminiowe (do wentylacji).
Systemy kominowe dwuścienne MKD złożone z dwóch warstw blachy przedzielonych izolacją, wykorzystywane są jako kominy zewnętrzne do pieców atmosferycznych, kominkowych i kominków. Wersja MKKD – z uszczelkami (piece kondensacyjne i turbo), MKDZ – system żaroodporny (paliwa stałe) z grubością izolacji 60mm (dostępna też wersja 30 MKDZ z izolacją 30mm), ZEN – o oryginalnym designie.
Systemy kominowe dla kotłów kondensacyjnych i turbo: MKPS – system dwuścienny bez izolacji (rura wewnętrzna odprowadza spaliny, pomiędzy dwoma warstwami blachy dopływ powietrza), MKPS Invest – wersja ze stalą grubości 0,4mm, MKPS LAS – system do budynków wielokondygnacyjnych.
MKDT to dwuścienny system odprowadzania spalin z agregatów, charakteryzujący się odpornością na wysokie ciśnienie (do 5000 Pa).
Uzupełnieniem oferty są akcesoria do systemów kominowych, tłumiki, neutralizatory i nasady kominowe.
Producent objął poszczególne modele systemów gwarancją 2-, 5- i 20-letnią.