Nazar

Polski producent past dla branży hydraulicznej i branży ogrodniczej – Firma NAZAR jest na rynku od 1995 roku i prowadzi swoją działalność w Węgorzewie. W swoim asortymencie posiada produkty ekologiczne, do produkcji których zastosowano między innymi Konopę lnianą.

Produkty firmy NAZAR są potwierdzone atestami Instytutu Nafty i Gazu oraz Polskiego Zakładu Higieny. Dzięki tym atestom klienci są zapewnieni o możliwości stosowania past w instalacjach gazowych oraz w instalacjach z wodą pitną. Pasty te są wytrzymałe na wysoką temperaturę oraz wysokie ciśnienie instalacji. Produkowane przez NAZAR pasty uszczelniające służą do mocowania połączeń gwintowanych. Mogą służyć w niskociśnieniowych instalacjach pary wodnej. Ze względu na zastosowanie pasty są elastyczne i mają chronić przed korozją i zapewniać szczelność całej instalacji.
Producent proponuje także pasty poślizgowe, używane w instalacjach PCV. Są one wykonane z materiałów przyjaznych środowisku, ich poślizgowość zapewnia łatwy montaż, a skład pozwala na zastosowanie w minusowych temperaturach.