Paroc

Paroc – izolacje, izolacja termiczna, wełna mineralna, izolacja akustyczna, wełna izolacyjna – Abakus Olsztyn

Grupa Paroc to obecny na rynku od 1930 roku międzynarodowy producent izolacji z mineralnej wełny kamiennej dla budownictwa, przemysłu stoczniowego i izolacji technicznych. Firma posiada siedzibę w Finlandii, zakłady produkcyjne w Finlandii, Szwecji, Litwie, Rosji i w Polsce, ma przedstawicielstwa handlowe w 14 krajach europejskich.
Paroc prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, przyczynia się do ochrony środowiska także przez promowanie energooszczędnych rozwiązań .
Dzięki pasji do tworzenia nowoczesnych rozwiązań, Paroc ma w swojej ofercie wiele innowacyjnych, wszechstronnych i atrakcyjnych rozwiązań.
Izolacje z kamiennej wełny mineralnej mają doskonałe właściwości izolacji termicznej, akustycznej i wilgotnościowej, są stabilne i niepalne.

Katalog produktów Paroc wyróżnia kilka głównych grup izolacji:

  • płyty warstwowe
  • izolacje budowlane (izolacje dachów, stropów, ścian, podłóg i fundamentów)
  • izolacje morskie (izolacje dla przemysłu stoczniowego)
  • izolacje ognioochronne
  • rozwiązania izolacyjne dla przemysłu (izolacje kominów, filtrów, kanałów spalinowych, kotłów energetycznych, zbiorników przemysłowych, izolacje rurociągów, kolan zaworów i kołnierzy)
  • izolacje instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych (izolacje HVAC)

Rozwiązania izolacji rurociągowych wymagają różnych izolacji w zależności od rodzaju instalacji. Rurociągi systemów grzewczych i ciepłej wody użytkowej wymagają przede wszystkim izolacji termicznej – aby woda docierała z kotła do miejsca przeznaczenia bez zbędnych strat cieplnych. Instalacje z zimną wodą wymagają izolacji termicznej i zapobiegającej kondensacji pary wodnej na powierzchni rur. Rurociągi wody odpływowej i rury ściekowe wymagają izolacji zapobiegającej kondensacji oraz izolacji akustycznej i przeciwpożarowej.
Rozwiązania Paroc przeznaczone dla rurociągów systemów grzewczych i wody użytkowej to otuliny pokryte warstwą folii aluminiowej Paroc Hvac oraz izolacje kolan Paroc Hvac Bend AluCoat T.