Pipelife
Kanalizacja zewnętrzna, kanalizacja wewnętrzna, kanalizacja niskoszumowa, drenaż, przydomowa oczyszczalnia ścieków  – ABAKUS Olsztyn
Pipielife to jeden z największych europejskich producentów systemów rurowych z tworzyw sztucznych. Firma posiada 25 fabryk w Europie i Stanach Zjednoczonych.
W Polsce firma obecna jest od 1996 roku i znana jako Pipelife Polska S.A. Posiada fabryki w Strzałkowie k. Radomia i Krotoszynie k Trójmiasta. Jest jednym z największych krajowych producentów gotowych zestawów rurowych z PP, PE i PVC. Międzynarodowy charakter grupy gwarantuje niezawodność i trwałość proponowanych rozwiązań.
W katalogu producenta szeroki asortyment elementów i systemów kanalizacji zewnętrznej – kanalizacja zewnętrzna (PVC, PP-B): system rur  i kształtek  z PVC (odprowadzanie grawitacyjne ścieków bytowo – gospodarczych, wód opadowych i ścieków przemysłowych), system Pragma – kształtki i rury z PP-B (kanalizacja bytowo – gospodarcza i deszczowa), system Pragma +ID – wersja Pragma o dwuściennej konstrukcji (co zapewnia jeszcze stabilniejsze i szczelniejsze połączenia).
W katalogu producenta także bogaty wybór studzienek kanalizacyjnych niewłazowych z PP-B (Pipielife PRO) – studzienki kanalizacyjne niewłazowe.
Wśród systemów wodociągowych – system rur wodociągowych z PVC (wodociągi PVC) z opatentowanym przez firmą systemem uszczelniającym Power-Lock. Wyjątkowo trwały i szczelny, łatwy montażu i niezawodny.
W ofercie też system wodociągowy z PE (wodociągi PE) – o szerokim zakresie zastosowania i średnicach 20-1600mm.
ROBUST SUPERPIPE to system rur dwuwarstwowych (rozłącznych) z PE z fabrycznie umieszczonym przewodem miedzianym (do lokalizacji przebiegu rur). Charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na naciski punktowe i powolny wzrost pęknięcia.
HERKULES jest systemem rur PE dwuwarstwowych, ale nierozłącznych.
Pipelife oferuje też inne systemy instalacyjne: COMFORT (system kanalizacji wewnętrznej z PP-b), MASTER 3 (system kanalizacji niskoszumowej), systemy rur i kształtek z PP-R oraz PEX (system Radopress) przeznaczone do instalacji ciepłej i zimnej wody oraz instalacji grzewczej.
W kategorii instalacji drenażowych: system rur i studni drenarskich z PVC i PP oraz system Pragma z PP.
Pipelife oferuje też rozwiązania z linii Eko: przydomową oczyszczalnię ścieków, zbiornik z PE do magazynowania ścieków lub wody deszczowej oraz system STORMBOX (system skrzynek do zagospodarowywania wody deszczowej).