Prodmax

Otuliny termoizolacyjne rur, systemy kominowe, systemy wentylacyjne – ABAKUS Olsztyn

Firma Prodmax powstała w 1994 roku i początkowo zajmowała się produkcją akcesoriów motoryzacyjnych by dopiero po czasie zmienić profil działalności i zająć się produkcją dla przemysłu budowlanego. Obecnie jej specjalnością są wkłady kominowe, systemy wentylacyjne i dystrybucji powietrza oraz elementy termoizolacyjne.

Firma posiada zakłady produkcyjne w Regułach (koło Warszawy) i Żurominie (koło Mławy).

Prodmax ma szeroką ofertę i stale pracuje nad osiągnięciem jeszcze wyższej jakości swoich produktów.

Katalog systemów kominowych firmy obejmuje: systemy kominowe turbo (jednościenne i dwuścienne) – do kotłów z zamkniętą komorą spalania, systemy kominowe żaroodporne (jedno-, dwuścienne i owalne) – do kominków i kotłów opalanych drewnem, systemy kominowe z blachy 2mm – do kotłów opalanych paliwem stałym, systemy kominowe z blachy kwasoodpornej ( jedno- i dwuścienne) – urządzenia opalane gazem lub olejem opałowym.

Systemy dystrybucji ciepłego powietrza znajdują zastosowanie jako systemy wentylacji, systemy doprowadzające powietrze do kominka czy rozprowadzające ciepłe powietrze z kominka w innych pomieszczeniach. Elementy takiego systemu wykonane są metodą zgrzewania punktowego z blachy ocynkowanej (0,5mm).

Zadaniem systemów wentylacyjnych jest odprowadzanie zużytego powietrza na zewnątrz budynków. Systemy wentylacji Prodmax wykonane są z najwyższej jakości materiałów: wysokogatunkowej blachy ocynkowanej 0,6mm i taśmy aluminiowej 0,10-0,12mm.

Duży zakres kształtów poszczególnych elementów (kształtki, kanały) systemów dystrybucji powietrza i wentylacji pozwala zbudować system dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta.

Producent ma w swojej ofercie również linię produktów termoizolacyjnych TER MAX. Wykonane są z pianki polietylenowej o świetnych właściwościach izolacyjnych. W katalogu produktów m.in.: otuliny, kształtki, sznury dylatacyjne, paski, płyty i najróżniejszego rodzaju maty czy siatki ochronne (np. do pakowania artykułów szklanych czy owoców).

Uzupełnieniem oferty producenta są produkty motoryzacyjne oraz tworzywa sztuczne.