Unipak

Taśmy teflonowe, Pasta uszczelniająca, Silikony, Pasty lutownicze – Abakus Olsztyn

Unipak to duński producent artykułów chemiczno-technicznych dla branży instalacyjnej. Firma powstała w 1942 roku i aż do  lat 80-tych jej głównym produktem była pasta uszczelniająca. Obecnie firma jest nastawiona głównie na eksport na rynek europejski i azjatycki ( ponad 90% produkcji przeznaczonej jest na eksport).
W Polsce firma jest obecna od 2002 roku jako Unipak Polska Sp. z o.o. Marka ma u nas bardzo silną pozycję a polski rynek jest największym rynkiem zbytu na produkty firmy.
W katalogu produktów Unipak: pakuły lniane, pasty uszczelniające do instalacji wszystkich rodzajów – Unipak, Multipak i Pakol, taśmy uszczelniające – taśmy teflonowe –  z PTFE (charakteryzują się wyjątkową odpornością na temperatury – nawet w zakresie od -200°C do 260°C, upływ czasu, wilgoć, promieniowanie UV, rozciąganie i zginanie) oraz sznur z PTFE.
Dalsze produkty z katalogu to środki ułatwiające poślizg – pasty i aerozole z linii UNIPAK GLIDEX. Preparaty te ułatwiają montaż rur i zabezpieczają uszczelki przed starzeniem się.
Taśmy samoprzylepne z oferty firmy to taśmy z PVC, tekstylne, aluminiowe oraz piankowe (kauczukowe i PE).
Uniflon to nitka teflonowa wykonana w 100% z PTFE, stosowana do uszczelniania połączeń gwintowych.
Kolejne produkty to kit sanitarny i silikony sanitarne, antykorozyjna farba lub spray – Galvex, pakuły lniane, materiały do lutowania (pasty lutownicze, luty), kleje anaerobowe UNITEC (do uszczelniania połączeń gwintowych, mocowania gwintów, wałów i łożysk).
Unipak proponuje również rozwiązanie do wykrywania nieszczelności instalacji gazowych – aerozol MULITEC, który wydostając się z instalacji tworzy łatwą do zlokalizowania piankę oraz kit piecowy Stovex (odporny na temperatury do 1200°C).
MULTISEAL to gama produktów uszczelniających w płynie, do użytku w zamkniętych systemach instalacyjnych.