Wavin

Kanalizacja zewnętrzna, kanalizacja wewnętrzna, kanalizacja deszczowa, kanalizacja niskoszumowa, instalacje c.o. – ABAKUS Olsztyn

Wavin to holenderska marka, której nazwa powstała z połączenia pierwszych sylab słów water (woda) oraz winyl chloride (chlorek winylu – z którego po przetworzeniu powstaje PVC i CPVC). Nazwa ta jest nieprzypadkowa a firma znajduje się w czołówce europejskich producentów systemów instalacyjnych wykonanych z tworzyw sztucznych.
Produkty Wavin pozwalają na doprowadzenie wody pitnej, zagospodarowanie wód deszczowych w sposób przyjazny środowisku oraz tworzy energooszczędne systemy ogrzewania do budynków.
Firma posiada dobrze rozbudowaną sieć dystrybucji, obecna jest w 24 krajach Europy i zatrudnia łącznie prawie 6.000 osób. W 2012 stała się częścią międzynarodowego koncernu Mexichem.
Wavin podejmuje też szereg działań w celu zminimalizowania negatywnego oddziaływania na środowisko. Od 2012 roku jest też partnerem UNICEF-u i współtworzy programy dostarczania wody pitnej do najbardziej potrzebujących mieszkańców.
Oferta Wavin jest podzielona na rozwiązania dla rynku budowlanego (systemy instalacyjne) oraz infrastrukturalnego (zagospodarowywanie wody deszczowej – kanalizacja deszczowa, systemy renowacji rurociągów, podczyszczania ścieków, kanalizacji zewnętrznej i in.).
Wśród produktów przeznaczonych na rynek budowlany można wymienić: ogrzewanie podłogowe Wavin Tempower, systemy kanalizacji wewnętrznej ( tutaj kanalizacja wewnętrzna PVC, kanalizacja niskoszumowa Wavin AS, kanalizacja niskoszumowa Wavin SiTech i kanalizacja wewnętrzna HD-PE).
Drugą dużą grupą produktową na rynek budowlany są systemy instalacji sanitarnych i grzewczych. Mamy to wyboru 4 systemy o różnym zastosowaniu (poza standardową funkcją doprowadzania ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz wykorzystania w systemach c.o – do takiego zastosowania przystosowane są wszystkie).Wavin Tigris i Wavin Hep2O można ponadto użyć do systemów ogrzewania podłogowego, Borplus do instalacji technologicznych (np. sprężone powietrze) a Ekoplastik do ogrzewania podłogowego i instalacji technologicznych.
Systemy te różnią się tworzywem z jakiego zostały wykonane, sposobem montażu, maksymalną temperaturą pracy i maksymalnym ciśnieniem roboczym. W skład każdego systemu wchodzą rury, kształtki, rozdzielacze, zawory oraz akcesoria i narzędzia do montażu
System Wavin Tigris, Borplus i Ekoplastik objęte są 10-letnią, a system Hep2O aż 50-letnią gwarancją.