Wilo

Pompy grzewcze, pompy do instalacji solarnych i geotermalnych, pompy obiegowe, pompy chłodnicze, pompy do klimatyzacji – Abakus Olsztyn

Niemiecka firma WILO SE istnieje od 1872 roku i obecnie znajduje się w światowej czołówce producentów pomp oraz systemów pompowych do instalacji klimatyzacyjnych, grzewczych i chłodniczych oraz firm zajmujących się zaopatrywaniem w wodę i oczyszczaniem oraz odprowadzaniem ścieków. Firma zatrudnia łącznie prawie 7.000 pracowników, posiada ponad 60 spółek produkcyjnych i handlowych oraz oddziały na wszystkich kontynentach świata.
Firma jest obecna na polskim rynku od 1994 roku a w roku 2012 powstała w Janczewicach (gm. Lesznowola) własna siedziba Wilo Polska.
To, co charakteryzuje produkty Wilo to innowacyjne koncepcje oraz technologia najwyższej jakości. Firma jest pionierem na rynku elektronicznych pomp grzewczych, i promuje się jako specjalista od pomp najwyższej sprawności.
Oferta Wilo jest niezwykle szeroka i podzielona na 4 główne działy, związane z: przemysłem, wodą zanieczyszczoną i ściekami, zaopatrzeniem w wodę, oraz ogrzewaniem – c.o., klimatyzacją i chłodnictwem.
Asortyment przeznaczony dla klienta indywidualnego i przeznaczony do użytku domowego to produkty z tej ostatniej kategorii.
W dziale produktów przeznaczonych do ogrzewania mamy systemy grzewcze dla domów 1- i 2-rodzinnych, obiektów komercyjnych oraz przemysłu. Pompy grzewcze różnego typu łączy trwałość, łatwość konserwacji i przede wszystkim – energooszczędność.
Wilo oferuje również pompy do systemów ogrzewania podłogowego oraz pompy ze specjalnym układem hydraulicznym umożliwiającym ich wykorzystanie w instalacjach solarnych, a więc w efekcie wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Coraz częściej mówi się również o innych odnawialnych zasobach energii, jakim jest np. ciepło ziemi. Pompa Wilo-Star-STG  to pompa przystosowana do pracy w systemie geotermalnym.
W ofercie także pompy zapewniające stały dopływ ciepłej wody a dodatkowo oszczędzające energię oraz zasoby naturalne (np. Wilo-Star-Z).
Producent w ofercie ma także pompy do systemów klimatyzacji, które dbają nie tylko o zachowanie odpowiedniej temperatury powietrza, ale także inne jego parametry jak wilgotność czy przepływ powietrza, które tworzą klimat pomieszczenia i wpływają na samopoczucie osób w nim przebywających (np. Wilo-DrainLift Con).
Podstawowy okres gwarancji pomp Wilo wynosi 2 lata.